FirstSpiritExport,OBISCM-1557,web_site,orthotics_2
Stan

Diagnozy i objawy

Przyczyny schorzenia są tak różne, jak objawy, które powodują – od urazów więzadeł, stawów i kości po leczenie całkowitego lub częściowego paraliżu nóg.

Uzyskaj szczegółowe informacje o różnych stanach i objawach, możliwościach leczenia i metodach diagnostycznych. Ortezy i stabilizatory zostały zaprojektowane tak, aby odpowiadały każdej diagnozie i pomagały złagodzić Twój ból i dyskomfort.

Stany w okolicy stopy/stawu skokowego

Nestabilita väzov v chodidle/členku

Rôzne väzy na členku stabilizujú kĺby spolu so svalmi, ktoré tieto kĺby pokrývajú. Liečba v prípade nestabilných väzov závisí od príčiny a závažnosti ich nestability. V prípade natrhnutia väzu je nevyhnutné nasadiť ortézu, čo je vhodné urobiť v niekoľkých fázach.

Detaily

Zlomenina päty

Najčastejšou príčinou zlomeniny pätnej kosti je pád. Niekedy sa zlomenina dá liečiť konzervatívnym spôsobom a vtedy prichádzajú na rad ortézy. Po imobilizácii pomocou dláh mobilitu pacienta podporujú ortézy na odľahčenie päty.

Detaily

Poranenia členku

Vyvrtnutia (distorzie) a poranenia väzív v členku patria – najmä u športovcov - medzi najčastejšie zranenia vôbec. Súčasné štúdie ukazujú, že včasná funkčná liečba pomocou ortéz je lepšia ako dlhodobá imobilizácia.

Detaily

Stuhnutie dolného členku (artrodéza)

V prípade závažných zmien v členkovom kĺbe, napríklad v dôsledku artrózy, môže dôjsť k jeho stuhnutiu. Ortézy po tejto takzvanej artrodéze členok chránia a postupne zvyšujú zaťažiteľnosť chodidla.

Detaily

Stany w okolicy kolana

Nestabilita väziva v kolene

Väzivá stabilizujú kolenný kĺb spolu so svalmi, ktoré preklenujú kĺb. Slabosť (laxnosť) väziva spôsobujú rôzne faktory, takže aj kĺby môžu byť nestabilné. Fyzioterapia a stabilizačné ortézy môžu pomôcť ťažkosti zmierniť.

Detaily

Kolenná artróza

Artróza kolenného kĺbu (gonartróza) sa často vyskytuje v dospelosti. Toto opotrebovanie kolenného kĺbu na seba upozorňuje bolesťou. Pohyblivosť môžu zlepšiť lieky, fyzioterapia a ortopedické pomôcky.

Detaily

Ťažkosti s kolenom

Najnamáhanejším kĺbom v tele je kolenný kĺb. Riziko úrazu alebo choroby je preto vysoké. Liečba závisí od príčiny ťažkostí. Bandáže alebo ortézy dokážu kĺb stabilizovať, odľahčiť a viesť ho aj zmierniť bolesti.

Detaily

Natrhnutie krížového väzu

Krížové väzy spolu s vedľajšími väzmi držia kolenný kĺb pohromade. V prípade natrhnutia skríženého väzu sa poškodený väz často chirurgicky nahrádza kúskom šľachy vlastnej telu. Ortézy kolenný kĺb stabilizujú a podporujú skorú mobilizáciu.

Detaily

1 Wyniki łącznie 6

Stany w okolicy bioder/pleców

Dysplázia bedrového kĺbu

Dysplázia bedrového kĺbu je nesprávne postavenie alebo chybný vývoj kĺbovej jamky bedrového kĺbu. To môže mať za následok aj vykĺbenie (luxáciu bedra, resp. luxáciu bedrového kĺbu). Toto ochorenie sa dá pomocou ortéz úspešne vyliečiť, najmä u dojčiat.

Detaily

Bolesti chrbta

Bolesťami chrbta trpí až 70 % žien vo veku 30 až 60 rokov, u mužov je to dokonca až 80 %. V mnohých prípadoch pomáha kombinácia liečby bolesti, ortopedických pomôcok a fyzioterapie.

Detaily

Opotrebovanie chrbtice

Existujú rôzne príčiny opotrebovania chrbtice. Dôležitú úlohu často zohráva vek, silné zaťažovanie, fajčenie a nadváha. Ortézy chrbát odľahčujú a po operácii poskytujú oporu.

Detaily

Spina bifida

Spina bifida (rázštep chrbtice) je malformácia v oblasti chrbtice a miechy, ktorá vzniká už na začiatku tehotenstva. Typ a príznaky sa môžu značne líšiť. Od toho do značnej miery závisí úspešné vybavenie pomôckami, ako sú ortézy.

Detaily

Stany dłoni, ramion i szyi

Ťažkosti v oblasti zápästia

Existuje mnoho rôznych príčin problémov so zápästím. Bolesť môže vystreľovať z ruky do ramena a naopak. Ortézy, ktoré sa individuálne prispôsobujú klinickému obrazu pacienta tak, aby podporovali hojenie a dokázali zmierniť bolesti.

Details

Hyperextenzia/hyperflexia krku

Príčinou poranenia krčnej chrbtice býva často náraz zozadu. Pacient si často až o niekoľko hodín po nehode všimne, že má poranenú krčnú chrbticu. Potom obyčajne nasleduje konzervatívna liečba.

Detaily

Nestabilita ramena

Dôvody nestability v oblasti ramena sú rôzne. Niekedy je potrebná operácia. Väzivové laxnosti sa dajú liečiť pravidelne, ale aj konzervatívne. Dôležitými stavebnými kameňmi úspešnej terapie sú fyzioterapia a ortézy.

Detaily

Tenisový lakeť/golfový lakeť

Tenisový/golfový lakeť (Epicondylosis radialis humeri) vzniká pri preťažovaní svalov a šliach predlaktia. Ortézy pomáhajú zmierňovať ťažkosti.

Detaily

Stany w układzie kostnym/mięśniowym/nerwowym

Detská mozgová obrna

Detská mozgová obrna je väčšinou spastická porucha nervového systému a svalstva, ktorá sa vyskytuje u detí. Zvyčajne sa u nej nasadzuje multidisciplinárna liečba. Existujú pomôcky, ktoré pomáhajú s polohovaním a zlepšovaním rovnováhy a chôdze od batoliat až po dospelých.

Detaily

Ochrnutie

Ochrnutie je neschopnosť alebo znížená schopnosť vôľou ovládať jeden alebo viaceré svaly, svalové skupiny alebo končatiny. Teraz sú pacientom s rôznymi diagnózami a ťažkosťami k dispozícii individuálne zhotovované ortézy na ochrnutie.

Detaily

Skleróza multiplex

V dôsledku SM sa môže vyskytnúť mnoho rôznych neurologických symptómov. Keď pacienti so SM trpia spasticitou, pomôcky, ako sú ortézy, môžu pomôcť zmierniť symptómy a zachovať maximálnu pohyblivosť.

Detaily

Osteoporóza

Osteoporóza (ubúdanie kostnej hmoty) je syndróm, pri ktorom kostnej hmoty neustále ubúda. Ortézy pomáhajú zmierniť ťažkosti.

Detaily

1 Wyniki łącznie 6